Razgledislovenske občine v številkah
DnevnikOglaševanje
  1. Domov
  2. Naselja
  3. Lestvice
  4. Največja naselja v Sloveniji

Največja naselja v Sloveniji

Naselja z največ prebivalci po zadnjem podatku SURS.

#NaseljeObčinaRegijaPrebivalciPrebivalci
1LjubljanaLjubljanaOsrednjeslovenska293.244293.244
2CeljeCeljeSavinjska38.17538.175
3KranjKranjGorenjska38.08938.089
4KoperKoperObalno-kraška26.57926.579
5VelenjeVelenjeSavinjska25.61725.617
6PtujPtujPodravska18.24718.247
7KamnikKamnikOsrednjeslovenska13.74513.745
8JeseniceJeseniceGorenjska13.74013.740
9TrbovljeTrbovljeZasavska13.66513.665
10DomžaleDomžaleOsrednjeslovenska13.32613.326
11Škofja LokaŠkofja LokaGorenjska11.74311.743
12IzolaIzolaObalno-kraška11.42411.424
13Murska SobotaMurska SobotaPomurska10.85910.859
14LogatecLogatecOsrednjeslovenska10.10710.107
15PostojnaPostojnaPrimorsko-notranjska10.04310.043
16VrhnikaVrhnikaOsrednjeslovenska9.1789.178
17Slovenska BistricaSlovenska BistricaPodravska8.4358.435
18GrosupljeGrosupljeOsrednjeslovenska7.8667.866
19Slovenj GradecSlovenj GradecKoroška7.7467.746
20MengešMengešOsrednjeslovenska7.3367.336
21AjdovščinaAjdovščinaGoriška7.2477.247
22Ravne na KoroškemRavne na KoroškemKoroška7.1577.157
23BrežiceBrežicePosavska6.9346.934
24KrškoKrškoPosavska6.9346.934
25LitijaLitijaZasavska6.7326.732
26LucijaPiranObalno-kraška6.2416.241
27SežanaSežanaObalno-kraška6.1736.173
28RadovljicaRadovljicaGorenjska6.0776.077
29Zagorje ob SaviZagorje ob SaviZasavska5.9955.995
30IdrijaIdrijaGoriška5.7015.701
31MedvodeMedvodeOsrednjeslovenska5.4515.451
32ČrnomeljČrnomeljJugovzhodna Slovenija5.4325.432
33Rogaška SlatinaRogaška SlatinaSavinjska5.2565.256
34Slovenske KonjiceSlovenske KonjiceSavinjska5.2425.242
35BledBledGorenjska5.1555.155
36ŠentjurŠentjurSavinjska5.1075.107
37ŽalecŽalecSavinjska5.0965.096
38HrastnikHrastnikZasavska4.6674.667
39Miklavž na Dravskem poljuMiklavž na Dravskem poljuPodravska4.5974.597
40SevnicaSevnicaPosavska4.5554.555
41PrevaljePrevaljeKoroška4.5504.550
42Ilirska BistricaIlirska BistricaPrimorsko-notranjska4.2914.291
43RušeRušePodravska4.1994.199
44CerknicaCerknicaPrimorsko-notranjska4.1244.124
45TrzinTrzinOsrednjeslovenska4.0004.000
46TrebnjeTrebnjeJugovzhodna Slovenija3.9013.901
47TržičTržičGorenjska3.7723.772
48RibnicaRibnicaJugovzhodna Slovenija3.7453.745
49Šempeter pri GoriciŠempeter - VrtojbaGoriška3.6853.685
50PiranPiranObalno-kraška3.6783.678
51LavricaŠkofljicaOsrednjeslovenska3.6083.608
52Lenart v Slovenskih goricahLenartPodravska3.5683.568
53VirDomžaleOsrednjeslovenska3.5133.513
54ŠenčurŠenčurGorenjska3.4493.449
55AnkaranAnkaranObalno-kraška3.4443.444
56LaškoLaškoSavinjska3.3403.340
57MetlikaMetlikaJugovzhodna Slovenija3.2463.246
58Brezovica pri LjubljaniBrezovicaOsrednjeslovenska3.2303.230
59LjutomerLjutomerPomurska3.2193.219
60SolkanNova GoricaGoriška3.1833.183
61Gornja RadgonaGornja RadgonaPomurska3.1793.179
62ŠkofljicaŠkofljicaOsrednjeslovenska3.1503.150
63DravogradDravogradKoroška3.1203.120
64MežicaMežicaKoroška3.0933.093
65ZrečeZrečeSavinjska3.0873.087
66ŠoštanjŠoštanjSavinjska3.0783.078
67PortorožPiranObalno-kraška3.0663.066
68Radlje ob DraviRadlje ob DraviKoroška3.0123.012
69RačeRače - FramPodravska3.0073.007
70LesceRadovljicaGorenjska2.8962.896
71ŽeleznikiŽeleznikiGorenjska2.8562.856
72LendavaLendavaPomurska2.8262.826
73VrtojbaŠempeter - VrtojbaGoriška2.7662.766
74Vnanje GoriceBrezovicaOsrednjeslovenska2.7652.765
75Spodnje HočeHoče - SlivnicaPodravska2.7522.752
76VojnikVojnikPodravska2.6972.697
77Bistrica pri TržičuTržičGorenjska2.6942.694
78BorovnicaBorovnicaOsrednjeslovenska2.6732.673
79PolzelaPolzelaSavinjska2.6052.605
80BeltinciBeltinciPomurska2.5112.511
81Šentilj v Slovenskih goricahŠentiljPodravska2.3532.353
82Preserje pri RadomljahDomžaleOsrednjeslovenska2.3422.342
83MozirjeMozirjeSavinjska2.3212.321
84Sv. AntonKoperObalno-kraška2.2772.277
85PivkaPivkaPrimorsko-notranjska2.2462.246
86RadenciRadenciPomurska2.2372.237
87JagodjeIzolaObalno-kraška2.2362.236
88RakekCerknicaPrimorsko-notranjska2.2212.221
89ŠtoreŠtoreSavinjska2.1522.152
90BritofKranjGorenjska2.1112.111
91VipavaVipavaGoriška2.0942.094
92RenčeRenče - VogrskoGoriška2.0802.080
93Koroška BelaJeseniceGorenjska2.0792.079
94KromberkNova GoricaGoriška2.0432.043
95Notranje GoriceBrezovicaOsrednjeslovenska2.0232.023
96StražaStražaJugovzhodna Slovenija2.0092.009
97Šmarje pri JelšahŠmarje pri JelšahSavinjska2.0052.005
98Slovenski JavornikJeseniceGorenjska1.9901.990
99SemičSemičJugovzhodna Slovenija1.9851.985
100DivačaDivačaObalno-kraška1.9831.983
101LimbušMariborPodravska1.9821.982
102Črna na KoroškemČrna na KoroškemKoroška1.9691.969
103Lovrenc na PohorjuLovrenc na PohorjuPodravska1.9661.966
104VerdVrhnikaOsrednjeslovenska1.9621.962
105OrmožOrmožPodravska1.9561.956
106RadizelHoče - SlivnicaPodravska1.9311.931
107RadečeRadečePosavska1.9141.914
108Zgornji DuplekDuplekPodravska1.8811.881
109NakloNakloGorenjska1.8581.858
110Log pri BrezoviciLog - DragomerOsrednjeslovenska1.8401.840
111MislinjaMislinjaKoroška1.8171.817
112RadomljeDomžaleOsrednjeslovenska1.8041.804
113VodiceVodiceOsrednjeslovenska1.7751.775
114RogozaHoče - SlivnicaPodravska1.7681.768
115DobDomžaleOsrednjeslovenska1.7461.746
116KamnicaMariborPodravska1.7441.744
117DekaniKoperObalno-kraška1.7431.743
118Cerklje na GorenjskemCerklje na GorenjskemGorenjska1.7421.742
119KokricaKranjGorenjska1.7261.726
120Bohinjska BistricaBohinjGorenjska1.7111.711
121Spodnji DuplekDuplekPodravska1.7031.703
122PreboldPreboldSavinjska1.6961.696
123Šmarje - SapGrosupljeOsrednjeslovenska1.6791.679
124Zgornje BitnjeKranjGorenjska1.6751.675
125KisovecZagorje ob SaviZasavska1.6591.659
126MekinjeKamnikOsrednjeslovenska1.6511.651
127MorjeRače - FramPodravska1.6291.629
128OdranciOdranciPomurska1.6091.609
129Mlaka pri KranjuKranjGorenjska1.6061.606
130PekreMariborPodravska1.5881.588
131RogatecRogatecSavinjska1.5861.586
132HrušicaJeseniceGorenjska1.5441.544
133MirnaMirnaJugovzhodna Slovenija1.5441.544
134MosteKomendaOsrednjeslovenska1.5351.535
135Spodnje ŠkofijeKoperObalno-kraška1.5301.530
136BovecBovecGoriška1.5201.520
137DragomerLog - DragomerOsrednjeslovenska1.5151.515
138ŠmarcaKamnikOsrednjeslovenska1.5021.502
139ŠentjernejŠentjernejJugovzhodna Slovenija1.5001.500
140Zgornje PirničeMedvodeOsrednjeslovenska1.4931.493
141MirenMiren - KostanjevicaGoriška1.4871.487
142Šmartno pri LitijiŠmartno pri LitijiOsrednjeslovenska1.4811.481
143VuzenicaVuzenicaKoroška1.4811.481
144HorjulHorjulOsrednjeslovenska1.4781.478
145RakičanMurska SobotaPomurska1.4771.477
146OplotnicaOplotnicaPodravska1.4501.450
147BakovciMurska SobotaPomurska1.4421.442
148Kranjska GoraKranjska GoraGorenjska1.4351.435
149Bistrica ob DraviRušePodravska1.4311.431
150RazvanjeMariborPodravska1.3911.391
151TurniščeTurniščePomurska1.3761.376
152Hotinja vasHoče - SlivnicaPodravska1.3761.376
153Dol pri HrastnikuHrastnikZasavska1.3731.373
154TopolšicaŠoštanjSavinjska1.3721.372
155Zgornja PolskavaSlovenska BistricaPodravska1.3721.372
156PradeKoperObalno-kraška1.3521.352
157Trnovlje pri CeljuCeljeSavinjska1.3521.352
158CerknoCerknoGoriška1.3381.338
159BresternicaMariborPodravska1.3281.328
160Selnica ob DraviSelnica ob DraviPodravska1.3251.325
161HrvatiniKoperObalno-kraška1.3201.320
162PrvačinaNova GoricaGoriška1.3181.318
163Spodnja IdrijaIdrijaGoriška1.3111.311
164DornavaDornavaPodravska1.3061.306
165Črna vasLjubljanaOsrednjeslovenska1.2941.294
166SečaPiranObalno-kraška1.2921.292
167GradiškaKungotaPodravska1.2891.289
168VidemDol pri LjubljaniOsrednjeslovenska1.2771.277
169BiljeMiren - KostanjevicaGoriška1.2741.274
170PamečeSlovenj GradecKoroška1.2651.265
171Šmartno pri Slovenj GradcuSlovenj GradecKoroška1.2541.254
172PobegiKoperObalno-kraška1.2531.253
173ČernelavciMurska SobotaPomurska1.2221.222
174Šentvid pri StičniIvančna GoricaOsrednjeslovenska1.2171.217
175LokavecAjdovščinaGoriška1.2001.200
176ŠempasNova GoricaGoriška1.1941.194
177HrpeljeHrpelje-KozinaObalno-kraška1.1881.188
178Leskovec pri KrškemKrškoPosavska1.1881.188
179Sv. DuhŠkofja LokaGorenjska1.1821.182
180Višnja GoraIvančna GoricaOsrednjeslovenska1.1821.182
181PragerskoSlovenska BistricaPodravska1.1771.177
182FramRače - FramPodravska1.1741.174
183Latkova vasPreboldSavinjska1.1671.167
184GotovljeŽalecSavinjska1.1631.163
185RavneŠoštanjSavinjska1.1561.156
186PoljčanePoljčanePodravska1.1491.149
187Zgornje ŠkofijeKoperObalno-kraška1.1451.145
188Gorenja vasGorenja vas - PoljaneGorenjska1.1441.144
189Rožna DolinaNova GoricaGoriška1.1341.134
190LegenSlovenj GradecKoroška1.1331.133
191Pesnica pri MariboruPesnicaPodravska1.1321.132
192KotljeRavne na KoroškemKoroška1.1311.131
193BenediktBenediktPodravska1.1301.130
194SkokeMiklavž na Dravskem poljuPodravska1.1191.119
195KrogMurska SobotaPomurska1.1181.118
196IzlakeZagorje ob SaviZasavska1.1181.118
197GolnikKranjGorenjska1.1171.117
198DeskleKanal ob SočiGoriška1.1161.116
199KidričevoKidričevoPodravska1.1091.109
200LjubečnaCeljeSavinjska1.1031.103

Vir: SURS, SiStat 05C5006S (2026); Wikidata (nadmorska višina, dediščina).