Razgledislovenske občine v številkah
DnevnikOglaševanje
  1. Domov
  2. Regije
  3. Podravska
Statistična regija

Podravska: 42 občin

Podravska statistična regija ima 42 občin in 734 naselij. Največja občina je Maribor (114.872 prebivalcev).

Prebivalci342.107sprememba od 2008: +3,6 %
Površina2.247km²152,3 preb./km²
Povprečna starost45,2letSlovenija 44,6
Neto plača1.476€tehtano po prebivalcih

Občine regije

ObčinaPrebivalciRast od 2008km²StarostNeto plača €NaseljaDediščina
Grb občine MariborMaribor MO114.872+3,2148,045,31.55131349
Grb občine Slovenska BistricaSlovenska Bistrica26.363+7,8260,044,11.52579217
Grb občine PtujPtuj MO23.898+0,767,046,51.45710159
Grb občine Hoče - SlivnicaHoče - Slivnica12.061+11,954,045,61.6101338
Grb občine OrmožOrmož11.792-10,1142,046,91.4516197
Grb občine VojnikVojnik9.360+12,575,044,61.5215637
Grb občine LenartLenart8.674+18,262,045,61.3602257
Grb občine ŠentiljŠentilj8.371-1,865,045,11.5702220
Grb občine Rače - FramRače - Fram8.363+29,251,042,81.3641427
Grb občine PesnicaPesnica7.879+3,976,046,31.3883020
Miklavž na Dravskem polju7.300+17,113,044,81.29345
Ruše7.157-4,161,046,31.576741
Duplek7.067+8,940,044,81.3761028
Grb občine KidričevoKidričevo6.606-1,871,045,11.4841825
Grb občine VidemVidem5.612+0,480,045,11.3713013
Grb občine KungotaKungota5.018+6,649,045,61.3121930
Grb občine Selnica ob DraviSelnica ob Dravi4.359-4,265,046,81.2701423
Poljčane4.327+0,738,047,31.2871842
Grb občine GorišnicaGorišnica4.212+7,629,044,31.2831113
Grb občine OplotnicaOplotnica4.203+6,033,043,71.2782134
Grb občine StaršeStarše4.111+0,434,046,01.304810
Grb občine HajdinaHajdina4.092+8,122,044,71.38178
Grb občine MarkovciMarkovci4.050+0,730,044,71.47297
Grb občine MajšperkMajšperk4.009-3,373,044,91.4472620
Grb občine Lovrenc na PohorjuLovrenc na Pohorju2.981-5,884,046,11.388738
Grb občine DornavaDornava2.915+8,328,044,41.571128
Destrnik2.737+1,934,044,01.4121718
Grb občine BenediktBenedikt2.727+18,624,041,01.3641327
Grb občine JuršinciJuršinci2.486+5,436,045,91.418139
Grb občine CirkulaneCirkulane2.357+1,332,046,01.422137
Grb občine Sveta AnaSveta Ana2.347-1,337,043,81.4391220
Sveta Trojica v Slovenskih goricah2.297+1,126,043,91.509841
Grb občine CerkvenjakCerkvenjak2.250+6,625,042,11.2981524
Grb občine Sveti Jurij v Slovenskih goricahSveti Jurij v Slovenskih goricah2.238+4,231,043,41.373813
Grb občine MakoleMakole2.052-2,637,045,21.3021314
Grb občine Sveti TomažSveti Tomaž1.966-10,938,046,31.4621718
Grb občine PodlehnikPodlehnik1.828-5,646,047,11.5481311
Grb občine Središče ob DraviSredišče ob Dravi1.827-19,733,047,81.458522
Grb občine ZavrčZavrč1.453-6,519,046,01.52796
Grb občine Trnovska vasTrnovska vas1.400+6,823,042,21.353712
Grb občine ŽetaleŽetale1.299-7,538,044,41.41153
Grb občine Sveti Andraž v Slovenskih goricahSveti Andraž v Slovenskih goricah1.191-3,718,042,41.24775