Razgledislovenske občine v številkah
DnevnikOglaševanje
  1. Domov
  2. Regije
  3. Jugovzhodna Slovenija
Statistična regija

Jugovzhodna Slovenija: 21 občin

Statistična regija jugovzhodna Slovenija ima 21 občin in 1.048 naselij. Največja občina je Novo mesto (38.678 prebivalcev).

Prebivalci148.903sprememba od 2008: +5,2 %
Površina2.676km²55,6 preb./km²
Povprečna starost43,7letSlovenija 44,6
Neto plača1.532€tehtano po prebivalcih

Občine regije

ObčinaPrebivalciRast od 2008km²StarostNeto plača €NaseljaDediščina
Grb občine Novo mestoNovo mesto MO38.678+8,5236,043,01.78497194
Grb občine KočevjeKočevje15.595-7,7556,045,91.4538042
Grb občine ČrnomeljČrnomelj14.170-4,6340,045,91.39212483
Trebnje13.855-1,5163,042,01.52713320
Grb občine RibnicaRibnica9.825+5,5154,043,41.4756416
Grb občine MetlikaMetlika8.552+1,1109,045,51.3906036
Grb občine ŠentjernejŠentjernej7.446+10,496,041,81.5815868
Grb občine ŽužemberkŽužemberk4.708+2,3164,042,21.4075151
Grb občine StražaStraža4.000+4,629,043,81.3011114
Grb občine SemičSemič3.780-3,1147,045,31.3264715
Dolenjske Toplice3.666+6,7110,044,01.4182962
Grb občine Šmarješke TopliceŠmarješke Toplice3.606+17,934,044,31.4852428
Grb občine ŠkocjanŠkocjan3.531+9,961,040,61.5173933
Grb občine Mokronog-TrebelnoMokronog-Trebelno3.320+11,973,042,51.3374323
Grb občine Mirna PečMirna Peč3.238+15,848,041,71.3382824
Šentrupert2.915+21,349,043,01.6102534
Mirna2.895—31,042,71.433228
Grb občine SodražicaSodražica2.354+6,849,042,51.288234
Grb občine Loški PotokLoški Potok1.839-9,7135,045,91.577177
Grb občine KostelKostel604-12,656,052,81.409549
Grb občine OsilnicaOsilnica326-22,636,054,7714195