Razgledislovenske občine v številkah
DnevnikOglaševanje
  1. Domov
  2. Regije
  3. Primorsko-notranjska
Statistična regija

Primorsko-notranjska: 6 občin

Primorsko-notranjska statistična regija ima 6 občin in 266 naselij. Največja občina je Postojna (17.192 prebivalcev).

Prebivalci53.458sprememba od 2008: +2,6 %
Površina1.456km²36,7 preb./km²
Povprečna starost45,4letSlovenija 44,6
Neto plača1.421€tehtano po prebivalcih

Občine regije

ObčinaPrebivalciRast od 2008km²StarostNeto plača €NaseljaDediščina
Grb občine PostojnaPostojna17.192+12,1270,043,71.44440119
Grb občine Ilirska BistricaIlirska Bistrica13.130-6,9480,048,11.48166106
Grb občine CerknicaCerknica11.899+8,0241,044,41.3696531
Grb občine PivkaPivka6.168+1,7223,045,61.4202981
Grb občine Loška dolinaLoška dolina3.506-10,2167,047,11.2812118
Bloke1.563-4,875,044,61.367455