Razgledislovenske občine v številkah
DnevnikOglaševanje
  1. Domov
  2. Regije
  3. Savinjska
Statistična regija

Savinjska: 31 občin

Savinjska statistična regija ima 31 občin in 757 naselij. Največja občina je Celje (49.802 prebivalcev).

Prebivalci255.081sprememba od 2008: +2,7 %
Površina2.260km²112,9 preb./km²
Povprečna starost44,7letSlovenija 44,6
Neto plača1.455€tehtano po prebivalcih

Občine regije

ObčinaPrebivalciRast od 2008km²StarostNeto plača €NaseljaDediščina
Grb občine CeljeCelje MO49.802+0,695,044,91.55440116
Velenje MO33.873-0,884,044,51.5082547
Grb občine ŽalecŽalec21.737+2,6117,045,31.4743956
Grb občine ŠentjurŠentjur19.757+4,6222,044,41.366108111
Grb občine Slovenske KonjiceSlovenske Konjice15.534+7,998,043,31.3835862
Laško13.023-6,0198,046,01.3788557
Rogaška Slatina11.679+5,071,045,41.3554145
Grb občine Šmarje pri JelšahŠmarje pri Jelšah10.575+7,6108,044,51.4687746
Grb občine ŠoštanjŠoštanj9.007+4,696,044,21.4821161
Grb občine PolzelaPolzela6.668+18,334,044,41.424818
Grb občine ZrečeZreče6.657+1,267,043,81.4712737
Braslovče5.908+13,355,044,21.4042250
Grb občine PreboldPrebold5.318+15,541,045,01.501816
Grb občine ŠtoreŠtore4.542+6,728,045,81.6191211
Grb občine MozirjeMozirje4.438+8,354,043,91.408929
Grb občine PodčetrtekPodčetrtek3.699+10,861,044,31.2642558
Šmartno ob Paki3.436+9,218,044,41.4051028
Grb občine RogatecRogatec3.081-4,440,045,41.332914
Grb občine KozjeKozje2.996-10,590,046,41.4262370
Grb občine VranskoVransko2.792+9,353,043,31.3861633
Grb občine NazarjeNazarje2.681+0,344,044,11.5121521
Grb občine Gornji GradGornji Grad2.534-1,990,047,91.288743
Grb občine LjubnoLjubno2.476-8,179,044,71.431941
Grb občine DobrnaDobrna2.347+10,032,042,81.5131121
Grb občine Rečica ob SavinjiRečica ob Savinji2.300+0,130,044,91.2381233
Grb občine VitanjeVitanje2.200-6,359,044,51.352822
Tabor1.833+22,635,041,51.307710
Grb občine LučeLuče1.396-12,4110,045,31.324723
Bistrica ob Sotli1.334-8,331,046,61.4661142
Grb občine DobjeDobje965-2,518,043,01.4701311
Grb občine SolčavaSolčava493-8,7102,046,41.432421