Razgledislovenske občine v številkah
DnevnikOglaševanje
  1. Domov
  2. Regije
  3. Obalno-kraška
Statistična regija

Obalno-kraška: 8 občin

Obalno-kraška statistična regija ima 8 občin in 297 naselij. Največja občina je Koper (54.795 prebivalcev).

Prebivalci120.092sprememba od 2008: +11,3 %
Površina1.044km²115,0 preb./km²
Povprečna starost46,1letSlovenija 44,6
Neto plača1.523€tehtano po prebivalcih

Občine regije

ObčinaPrebivalciRast od 2008km²StarostNeto plača €NaseljaDediščina
Grb občine KoperKoper MO54.795+8,1303,045,31.610108277
Grb občine PiranPiran18.206+4,744,047,71.3951198
Izola16.447+5,129,047,01.542941
Sežana13.669+8,6217,046,61.42464147
Hrpelje-Kozina5.451+32,1195,043,91.3483981
Grb občine DivačaDivača4.604+17,9145,044,61.46931106
Komen3.476-2,0103,048,21.3543474
Ankaran3.444—8,047,61.65415