Razgledislovenske občine v številkah
DnevnikOglaševanje
  1. Domov
  2. Regije
  3. Goriška
Statistična regija

Goriška: 13 občin

Goriška statistična regija ima 13 občin in 399 naselij. Največja občina je Nova Gorica (31.781 prebivalcev).

Prebivalci117.783sprememba od 2008: -2,1 %
Površina2.326km²50,6 preb./km²
Povprečna starost46,3letSlovenija 44,6
Neto plača1.504€tehtano po prebivalcih

Občine regije

ObčinaPrebivalciRast od 2008km²StarostNeto plača €NaseljaDediščina
Grb občine Nova GoricaNova Gorica MO31.781-1,3280,046,71.5664383
Grb občine AjdovščinaAjdovščina19.977+6,8245,043,51.5294684
Grb občine IdrijaIdrija11.482-4,2293,046,61.6023979
Grb občine TolminTolmin10.661-10,8382,047,91.47872115
Grb občine Šempeter - VrtojbaŠempeter - Vrtojba6.451+0,115,047,91.62825
Grb občine VipavaVipava5.866+8,2107,043,71.4352065
Grb občine BrdaBrda5.564-3,272,046,91.3894547
Grb občine Miren - KostanjevicaMiren - Kostanjevica5.069+4,163,046,11.3071524
Grb občine Kanal ob SočiKanal ob Soči5.047-16,0147,047,31.5373545
Grb občine CerknoCerkno4.445-11,2132,046,01.2493043
Renče - Vogrsko4.424+3,630,047,01.400611
Grb občine KobaridKobarid3.964-10,1193,047,61.4303381
Grb občine BovecBovec3.052-7,9367,049,31.3871332