Razgledislovenske občine v številkah
DnevnikOglaševanje
  1. Domov
  2. Regije
  3. Koroška
Statistična regija

Koroška: 12 občin

Koroška statistična regija ima 12 občin in 143 naselij. Največja občina je Slovenj Gradec (17.063 prebivalcev).

Prebivalci70.174sprememba od 2008: -4,8 %
Površina1.043km²67,3 preb./km²
Povprečna starost45,8letSlovenija 44,6
Neto plača1.477€tehtano po prebivalcih

Občine regije

ObčinaPrebivalciRast od 2008km²StarostNeto plača €NaseljaDediščina
Grb občine Slovenj GradecSlovenj Gradec MO17.063-0,3174,044,91.50922140
Grb občine Ravne na KoroškemRavne na Koroškem11.179-7,864,046,31.5621541
Grb občine DravogradDravograd8.773-1,8105,046,01.41025100
Grb občine PrevaljePrevalje6.668-0,258,046,51.4651347
Grb občine Radlje ob DraviRadlje ob Dravi6.229-0,894,045,91.4651457
Grb občine MislinjaMislinja4.489-5,5112,045,61.2031145
Grb občine MežicaMežica3.536-8,927,046,31.556625
Grb občine MutaMuta3.329-9,139,045,61.444630
Grb občine Črna na KoroškemČrna na Koroškem3.001-15,2156,047,71.515952
Grb občine VuzenicaVuzenica2.594-7,350,044,81.534527
Grb občine PodvelkaPodvelka2.242-17,2104,046,41.4411136
Grb občine Ribnica na PohorjuRibnica na Pohorju1.071-14,960,046,61.573616