Razgledislovenske občine v številkah
DnevnikOglaševanje
  1. Domov
  2. Regije
  3. Pomurska
Statistična regija

Pomurska: 27 občin

Pomurska statistična regija ima 27 občin in 345 naselij. Največja občina je Murska Sobota (18.317 prebivalcev).

Prebivalci112.740sprememba od 2008: -7,5 %
Površina1.335km²84,4 preb./km²
Povprečna starost47,4letSlovenija 44,6
Neto plača1.455€tehtano po prebivalcih

Občine regije

ObčinaPrebivalciRast od 2008km²StarostNeto plača €NaseljaDediščina
Murska Sobota MO18.317-6,964,048,51.5491247
Grb občine LjutomerLjutomer10.850-9,7107,047,81.4604493
Grb občine LendavaLendava10.088-11,7121,049,11.5592364
Gornja Radgona8.555-1,675,046,81.4403097
Grb občine BeltinciBeltinci8.078-5,462,045,71.456835
Grb občine Moravske TopliceMoravske Toplice5.967-4,0144,047,41.3652864
Grb občine PuconciPuconci5.800-7,5108,046,51.5762315
Grb občine RadenciRadenci5.064-4,034,049,31.4292236
Grb občine TišinaTišina3.908-8,339,046,41.4011223
Grb občine ČrenšovciČrenšovci3.870-10,934,045,71.48267
Apače3.562-2,353,046,11.3782120
Grb občine KriževciKriževci3.531-0,546,046,91.5981628
Turnišče3.070-11,924,046,41.237420
Grb občine RogašovciRogašovci3.027-8,540,046,01.3531111
Grb občine Sveti Jurij ob ŠčavniciSveti Jurij ob Ščavnici2.795-5,951,044,71.4452646
Grb občine GradGrad1.953-16,037,047,41.44478
Gornji Petrovci1.918-15,767,050,01.3931419
Cankova1.748-13,131,046,51.343816
Kuzma1.663+3,323,046,81.21958
Grb občine OdranciOdranci1.609-6,67,044,51.30213
Grb občine Velika PolanaVelika Polana1.379-9,519,049,01.24037
Grb občine VeržejVeržej1.361+2,512,046,51.418320
Šalovci1.342-19,258,050,11.226614
Grb občine RazkrižjeRazkrižje1.231-8,510,046,31.374610
Grb občine DobrovnikDobrovnik1.217-11,631,047,81.379318
Grb občine KobiljeKobilje502-19,820,048,11.551113
Grb občine HodošHodoš3350,018,051,61.217213