Razgledislovenske občine v številkah
DnevnikOglaševanje
  1. Domov
  2. Regije
  3. Osrednjeslovenska
Statistična regija

Osrednjeslovenska: 25 občin

Osrednjeslovenska statistična regija ima 25 občin in 935 naselij. Največja občina je Ljubljana (302.826 prebivalcev).

Prebivalci573.209sprememba od 2008: +16,0 %
Površina2.335km²245,5 preb./km²
Povprečna starost42,9letSlovenija 44,6
Neto plača1.659€tehtano po prebivalcih

Občine regije

ObčinaPrebivalciRast od 2008km²StarostNeto plača €NaseljaDediščina
Grb občine LjubljanaLjubljana MO302.826+13,1275,043,21.80151544
Grb občine DomžaleDomžale38.326+17,072,042,51.4645034
Grb občine KamnikKamnik29.830+5,5266,043,41.463102127
Grosuplje22.276+23,2134,041,61.4596720
Grb občine VrhnikaVrhnika18.296+19,9116,043,01.4992525
Grb občine Ivančna GoricaIvančna Gorica18.272+24,4227,041,11.42413854
Medvode17.580+18,278,043,71.5283152
Grb občine LogatecLogatec15.129+21,9173,041,71.5581922
Grb občine BrezovicaBrezovica13.202+28,491,042,81.4971619
Grb občine ŠkofljicaŠkofljica12.199+49,844,042,11.5691810
Grb občine MengešMengeš8.812+26,423,043,02.032414
Grb občine Dobrova - Polhov GradecDobrova - Polhov Gradec8.068+13,3118,042,11.4083329
Ig7.974+30,899,042,31.4922527
Grb občine KomendaKomenda6.800+40,224,040,71.6111510
Grb občine Dol pri LjubljaniDol pri Ljubljani6.438+25,933,042,01.7201912
Grb občine LukovicaLukovica6.193+17,875,041,01.6376653
Grb občine Šmartno pri LitijiŠmartno pri Litiji5.854+10,995,043,41.2925418
Grb občine MoravčeMoravče5.683+18,261,040,91.3864922
Grb občine VodiceVodice5.291+22,731,041,61.3321625
Grb občine BorovnicaBorovnica4.688+19,642,042,51.428124
Grb občine Velike LaščeVelike Lašče4.546+11,1103,043,31.3028831
Grb občine TrzinTrzin4.000+9,29,044,71.61914
Grb občine DobrepoljeDobrepolje3.946+6,5103,044,31.3322411
Log - Dragomer3.895+11,811,045,01.37530
Grb občine HorjulHorjul3.085+12,632,044,21.63995